“اسلام رحمانی” آخرین گونه ی التقاط

۱۳۹۵/۰۲/۰۷ “اسلام رحمانی” آخرین گونه ی التقاط

یامین پور در دانشگاه امیرکبیر:

“اسلام رحمانی” آخرین گونه ی التقاط در برابر اسلام ناب است. دو جریان تحجر و التقاط امروز علیه تفکر انقلاب اسلامی اءتلاف کرده اند.

✅اسلام از همان ابتدا با سه جبهه در نزاع بود. طاغوت(و استکبار) در مقابل و تحجر و التقاط از درون جبهه حق را تهدید کرده اند.

کفر به طاغوت شرط صحت و کمال ایمان بالله است. بخش عظیمی از آیات قرآن صرف تبیین صف بندی جبهه باطل علیه جبهه حق شده است.

امام خمینی (ره) بارها از متحجرین و مقدس های کم شعور گلایه کرده است. متحجرین جریانی بودند که توان درک اقتضائات حکومت اسلامی را نداشتند و دین را در حوزه ی شخصی حبس کرده بودند.

انجمن حجتیه مصداق دیروز و جریان تشیع انگلیسی مصداق امروز تحجر است.

التقاط پیچیده ترین تهدید اسلام و انقلاب است. امام به خصوص در ماه های پایانی عمر شریف شان “اسلام آمریکایی” را به عنوان تهدید اصلی انقلاب معرفی کرد. جریانی که به دنبال تحریف محکمات اسلام و انقلاب به نفع غرب سکولار است.

جریان التقاط از سالها پیش به دنبال ایده ی “پروتستانتیزم اسلامی” است. “اسلام رحمانی” آخرین خوانش التقاطی از اسلام به نفع لبیرالیسم است؛ خوانشی که به دنبال اباحیگری و تساهل و سستی در اصول اساسی است. “اسلام رحمانی” دین را به تجربه معنوی فرو می کاهد و به انکار مدیریت فقه و شریعت می انجامد.

  ۲ دیدگاه ثبت شده

  1. سید محمذ /

   سلام جناب یامین پور.
   می تونید صریح و شفاف بفرمایید اسلام ناب چیست که بعد روشن شود اسلام متحجر یا اسلام التقاطی چیست؟ آیا اساسا ناب گرایی در اسلام شدنی و قابل تعریف هست؟ یا ما با تفسیرهایی از دین مواجه هستیم که خود را ناب اسلام معرفی می کنند؟

  2. اسلام رحمانی چیست؟ /

   آقای یامین پور با سلام و احترام.خواهش من از شما این است که به جای این کلی گویی ها که از هر کسی برمی آید، معلوم کنید که التقاط مد نظر شما در اسلام رحمانی چیست که احیاناً در تعبیر و تفسیر احتمالی شما از اسلام وجود ندارد؟ و آیا اولین وصفی که در قرآن کریم در مورد خداوند به کار رفته، رحمان نیست؟ نفرمایید که ضمناً قرآن، خدا را با صفات دیگری توصیف کرده است چون پاسخ این مغالطه این خواهد بود که آن صفات، اولین وصف نبوده اند. امیدوارم که استدلال شما آن قدر باشد که بر هراستان در انتشار این پیام بچربد. آنگاه می شود این گفتگو را پی گرفت و گرنه من هم باید بجای رویارویی پشت سر دیگران حرف می زدم یا بزنم، یعنی در مجلسی که آنها حاضر نیستند.احتمالاً سرانجام معلوم خواهد شد که شما که چنین به تیغ تکفیر خود دیگران را می زنید، از اسلام چه می دانید تا معلوم شود، کفر به چه چیزی منظورتان است. موفق باشید.

  ارسال دیدگاه شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + 2 =