ما آبروی مان را با شکم عوض نمی کنیم.

۱۳۹۲/۰۵/۰۵ ما آبروی مان را با شکم عوض نمی کنیم.

قرآن برای امروز:
ما آبروی مان را با شکم عوض نمی کنیم.
آیات زیبای سوره ی یوسف رو با خودم میخواندم و دریافت جدیدی پیدا کردم:
عالم طاغوت در وجود فریبای ایران طمع کرده و درهاش رو به روی ما قفل کرده: و غلّقت الابواب و قالت هیت لک… وما رو به فسق و فساد و تنازل از پاکدامنی و نجابت دعوت می کند.
ما به خدا پناه بردیم و به سمت درهای قفل شده فرار کردیم: قال معاذ الله …فاستبقا الباب… در های قفل شده یکی پس ازدیگری به اذن خدا باز شد… ویوسف با خود گفت:قال رب السجن احب الى مما یدعوننى الیه: خدایا زندان برای من از آنچه که ایشان مرا به آن دعوت می کنند، محبوب تر است!
کَذَلِکَ مَکَّنِّا لِیُوسُفَ فِی الأَرْضِ: و بدین گونه یوسف را در زمین قدرت دادیم…هر که را بخواهیم به رحمت‏خود مى‏رسانیم…
امام راحل ره:
«این محاصره اقتصادى را که خیلى از آن مى‏ ترسند، من یک هدیه ‏اى مى‏دانم براى کشور…ما نه از اقدام نظامی می ترسیم نه از محاصره اقتصادی. چون ما شیعه ی ائمه ای هستیم که شهادت را استقبال می کردند…اگر ما را تحریم کنید روزه می گیریم ما آبرویمان را با شکم عوض نمی کنیم…»

  ۶۱ دیدگاه ثبت شده

  1. سد فدایی سید محمد خاتمی .دست مادرش فاطمه زهرا بر شانه اش باد /

   داداش .چیه دیگه سفر خارجی و مفت خوری از بیت المال تمام شده و سروکارت با علی یونسی افتاده. آب قطعه . چاه هم پره.واسه شما شعب ابی طالب مفهوم دارد که چمبره زده بودید بر بیت المال . بابک زنجانی را چرا ازش حرف نمیزنی. فکر ش هم نکرده بودید که امثال شما داشتید کاری میکردید که دختران و زنان شیعه ایرانی از شدت فقر تن به روسپیگری بدهند. ما سادات فدایی سید محمد خاتمی به فرق شکافته مولایمان و آقایمان امیر المونین علی و پهلوی شکسته مادرمان فاطمه زهرا بانوی دو عالم جهان اعلام میکنیم که با شما بدخواهان این مرز وبوم نبرد سختی خواهیم داشت. باشد که در آن دنیا پیش فاطمه مرضیه زهرا مادرمان خجل نباشیم.دیگر برای شیعیان بس است که امثال شما بی ناموسها که جز ور شکستگی شیعه چیزی نمی خواهید .این گونه زوزه بزنید و بر نعش آنان رقص پیروزی کنید. سادات فدایی سید محمد خاتمی اعم از شیرزنان و رادمردانشان تنها در مقابل مولاینان علی و مادرمان فاطمه زهرا پاسخ گو خواهند بود. یا فاطمه زهرا شهادت را از تو طلب میکنیم.که کل یوم عاشورا کل ارض کربلا

   • خزعبلاتت من رو یاد خوارج انداخت!
    لیاقتت همینه که فدای یکی مثل خاتمی بشی …

   • سلام دمت گرم یه خواهش دارم اسم حضرت علی و مادرمان حضرت زهرا رو کنار خاتمی نیار خاتمی که با زنا دست میده وهزار کثافت کاری دیگه که یه سرچی تو اینترنت بزنی پیدا میکنی کی حضرت زهرا یا حضرت علی اینجوری بودند خاتمی که میاد میگه حاضره با دو دولت در اسرائیل غاصب کنار بیاد ها؟؟؟

   • شما حافظه ی ملت را ضعیف پنداشته اید ‏مقتدای شما سروش و پویر است مقتدای شما توسعه ی غربی است مقتدای شما رضایت جوانان متفکرغربزده است شما واقعا خجالت نمیکشید نام حضرت زهرا با ان حیا را قرین محمد خاتمی که با دختران جوان دست میدهد میاورید؟کیست که نداند خاتمی با فرهنگ این کشور چه کرده است؟

   • معلومه که حالش خوب نیست.

   • قبول داشتن امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا اگر پذیرش ولایت فقیه رو در پیش نداشته باشه که دیگه مسلمانی نیست
    شما لطفا جلوتر از ولی فقیهت حرکت نکن، این امام و حضرت آقا هستن که میگن مقاومت علیه تحریم
    پس بهتره افکارتون رو با مطالعه و تفکر بیشتر اصلاح کنید

   • پناه بر خدا.حیف که سیدی و دم از سادات میزنی. از افکار شما و امثال شما به فاطمه زهرا پناه میبریم.فرزند حی و حاضر ایشان نگهدارنده این نظام خواهد بود.زیاد خودتونو خسته نکنید…..

   • انقلابی /

    بیان این بنده خدا مثل پیام مریم رجوی ملعون در ایام فتنه ۸۸ است. ای بنده خدا سوره منافقون رو بخون عین جملاتت رو می شه با این سوره تشریح کرد.این سوره خوب منافقین را به ما معرفی کرده است. اما من به شما عرض می کنم که:
    جامِعُ الْمُنافِقینَ وَ الْکافِرینَ فی‏ جَهَنَّمَ جَمیعاً (۱۴۰/ نساء)

   • …؟!
    فکر نکنم حضرت علی و فاطمه مرضیه(س)جایی اینگونه سخن گفته باشند!
    امیدوار بودیم دست حضرت زهرا بر شانه اش باشد بلکه اصلاح شود!
    شما هم کمی آهسته تر برادر عزیز!
    جای بسی خوشحالیست که معیارتان بینش حضرت علی(ع)است، ولی بیشتر اسم یدک می کشید…زمان شاه هم والا بود اون فضاهای فساد و بعد از انقلاب هم به گونه ای دیگر!در اینکه خیلی از ماها مقصریم هیچ شکی نیست ولی کدام انسان آزاده ای فقط بخاطر اشتباهات من نوعی میره دنبال فساد؟!دست بردارید!آخه فرافکنی تا این حد؟!
    همون دین امام علی که شیعه اش هستیم و اسمش رو یدک می کشیم بحث ولایت پذیری رو بیان میکنه!
    ببینید این ها رو! دین رو تکه پاره نکنید بخاطر کج فهمی ها و عافیت طلبی ها!ببیند اختلافات زمین تا آسمون خواص رو با سیره ی نبوی!بردارید این کلاهی که سرتون رفته!کلاهی اون هم به این گشادی!
    پاسخگو باشیم به خداوند و پیامبر و ائمه اطهار…به وجدان خودمون!

   • خوبه بعضی وقتا با وجدانمون و با خودمون رودرباسی داشته باشیم…

   • سلام.
    تند رفتی نرسیدیم بهت پیاده شو با هم بریم.یه جوری مطلق حرف زدی کانه به وحی وصلی و خدا بهت امر مستقیم داره که کی برحقه کی نیست. دست ما رو هم بگیر پیامبر . ان شالله سادات بودنت باعث بشه یه نگاهی بهت بشه بلکه ما رو هم آدم حساب کنی.

   • خدایا
    منو ببخش که چرت و پرتی رو با استفاده از چشمی که به من عطا کردی خوندم
    خدایا شکرت که دشمنان ما احمق هستند و امام علی و حضرت فاطمه
    رو کنار مفاسدی مثل خاتمی میذارن
    بگو امین
    جناب میفهمم از کجا خوردی که اینطوری جلیز ولیز میکنی
    نبرد سختت هم شده جاموندی بدبخت
    خوارج رو ۴ سال پیش تو ۹ دی فرستادیم پیش جنابشون
    چنابعالی جا موندی اخی
    ۲۲ بهمن یا ۱۳ ابان جنابعلی رو هم به ملکوت اعلای خاطرات میفرستیم

   • واقعاً که برات متأسفم

   • دریایی /

    ????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • انسان مزخرف

   • امان از دنباله های فرقه خوارج
    هنوز اتهامات و تهمتهایی که به بابک زده میشه رو تو دادگاه اثبات نکردن که شماها افسار پاره کردید هر وقت مثل شهرام جانتون اثبات شد اون وقت فرصت داری گریبان پاره کنی
    راستی شهرام چقدر به مولای تو ممد جونت داده بود؟؟؟
    نظر مولای واقعی حضرت علی رو در مورد رشوه گرفتن بخون و شعار نده افراطی در لباس اعتدال

   • من دیگه حرفی ندارم

   • راه کج به مقصد نمی رسه. اگه هدفت اون چیزیه که گفتی بدون راه رو اشتباه انتخاب کردی و سر از نا کجا اباد در خواهی اورد مثل خوارج و نمونه امروزیش وهابیت که زیر پرچم اسلام امریکایی هر جنایتی رو انجام میدن.

   • بی ادب. همه شماها براین سبک صحبت می کنید.خیلی راست میگی ۲ تا حرف منطقی و عاقلانه پسند بزن. عادت کردید داستان سرایی کنید،بعد قیافه حق به جانب بگیرید.اگر بر حقید، چرا انقدر حرص میزنید،حق پیییییررررررزززززه.هرچند حق کجا، شما کجا؟؟؟ فدایی خاتمی و امثالهم، موقعی که در باغ شهادت باز بود خاتمی و امثالهم کجا بودن؟؟؟ داشتن نقشه می کشیدند برای انقلاب. شما هم رهرو راه این افراد هستی. زیاد حرص نزن،شهادت لیاقت می خواد، نصیب هرکسی نمیشه. افتاد؟؟؟

   • همان علی که ازش دم میزنی کاش نهج البلاغش را میخواندی و می دیدی که عوام و خواص و مفهوم بصیرت در نظر ایشان چیست. تو چه میدانی امثال سید محمد خاتمی چه بر سر فرهنگ دینی این مرز و بوم آورد. اگر نگران روسپیگری زنان شیعه ایرانی هستی بدان قبح زدایی از این گونه مسایل در زمان سید شما افتاد. تا کسی چشم بسته می خواهید حرف بزنید. عکسهای امثال سید شما در سفرهای خارجی که در حال مبادله فرهنگاسلامی و زهرایی است به وفور یافت می شود. توصیه میکنم از خواب غفلت بیدار شوید.

   • سید مهدی /

    “ما سادات فدایی سید محمد خاتمی”
    چرا جمع می بندی؟؟
    خلایق هر چه لایق، ان شاء الله اون دنیا با هم محشور بشید

   • امتداد سرخ /

    سلام
    من از همه مخاطبین عذر خواهی میکنم
    ایشون بیمار بنده هستن که اخیرا از تیمارستان متواری شدن و الان دارن خذعبلاتی رو که بر اثر نخوردن قرص های صورتی شون به ذهن مریضشون خطور کرده بیان می کنند

  2. واقعا تمام حرفهای امام ریشه ی قرانی دارند.
   درود خدا بر امام و شهیدان.

  3. با سلام؛
   این روزها که چشم ها گریان و سینه ها پر سوز و گدازند، خواستم از علی علیه السلام بنویسم…! دیدم من یارای وصف مظلومیت بی حصرش را ندارم، چه کس بهتر از خودش تا بگوید چه کشید از دست مرد صفتانِ نامردِ کوفه…!
   اگر توان خواندن درد و دل های غریبانه مولا را داشتید سری به من زده و از حس و حالتان برایم بنویسید…!

   http://tarahomiasl.ir/%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B8%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%87%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA%D9%87/

  4. سلام خوبی اقای یامین پور
   چند سوال داشتم
   ایا شما می توانید برداشتی از قران داشته باشید اجازه اینگونه برداشت داشتن با علما نیست ؟؟؟؟؟؟
   من تحمل و مقاومت را می ستایم اما درست نیست که بنشینم قران را بخوانم و خود را با ان قیاس کنم بعد تعبیری به رای داشته باشم ؟؟؟؟؟
   اینگونه هم درست نیست بیان کنیم که انها می خواهند ما را به سمت گناه بکشانند و بعد ….
   ببینید این تحریم ها و بیرون امدن از انها راه هایی دارند که انشاالله به فضل الهی اشخاص اخص و خواص ان را پیدا کرده و شرایط عادی اقتصادی را به کشور باز خواهند گرداند
   من و شما هم وظیفه ای داریم چقدر به این وظایف فکر کرده اید در این شرایط اقتصادی بجای نطق پراکنی و تفسیر و تعبیر به رای سعی در انجام امور اقتصادی با نیت حل مشکلات مردم داشته باشید مردم ما انسان هایی دانا هستند بد و خوب را به درستی می شناسند پس نیاز به تاکید موکد شما نیست
   به امید رفع همه تحریم ها و سرفرازی ایران اسلامی

   • سلام. هرکسی می تواند برداشتی از قرآن داشته باشد چون قرآن برای همه آمده اما این برداشت باید صحیح باشد. و این صحت را امثال من و تو نمیتوانیم بگوییم همان علما که گفتی باید تایید یا رد کنند.

   • سلام و نور
    قرآن کریم ژرف ترین و عمیق ترین و کاربردی ترین کتاب هدایت برای بشریت در دوران های مختلف است.
    تأمل در آیات، تفکر در آیات، انس با قرآن و دریافت ها و برداشت های به جا، همه و همه از توفیقات الهی است.

    آقای یامین پور
    دریافت تأمل برانگیزی بود. استفاده کردم سپاس
    ان شاء الله دل تان به نور قرآن زنده و روشنگر راه تان باشد.
    فی امان الله

   • دقیقا درسته :)

  5. آقای رئیسجمهور مواظب باشید ریا نشود! شب ۶ مرداد ۹۲ هم احمدی نژاد میهمان تلوزیون بود و باز هم همان اعتماد به نفس گذشته را داشت و بازهم با آمار و ارقام سخن میگفت و خود را از مردم میدانست غافل از این که در شب نشینی ها و در تاکسی ها ومترو و کوچه و بازار مردم چه نظری به ایشان دارند یا احمدی نژاد در بین مردم نیست یا اگر هست اطلاعات درستی از وضع نابسامان کشور و قشر مستضعف ندارد.که حادثه ی برخورد هلی کوپترش با کابل و سالم ماندنش را اثر دعای مردم میداند .شاید جالبترین و بی نظیرترین ادعای او این است که دیشب فرمودند:بنده تا به حال هیچ قانون گریزی در طی این ۸ سال نداشتم پس حافظه ی ملت را پوچ خوانده و انحرافاتش از ولایت و ماجرای ۱۱ روز وماجرای مجلس و حضور با مشایی در وزارت کشور برای ثبت نام که جزئی از بی قانونی هاست را از یاد برده است یا شعور ملت را اینقدر پایین میداند؟ادعای حمایت ولی عصر از دولت ایشان دیگر قوز بالا قوز است و این نهایت اعتماد به نفس وی را نشان میدهد.اقای رئیس جمهور حداقل دیگر با احساسات دینی مردم بازی نکنید شان و منزلت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را با این سخنان پایین نیاورید.البته بنده هدف صداوسیما را از دادن تریبون های متعدد به شما برای توجیه وضع موجود را نمی دانم خدا کند که پشت پرده خیر باشد.برای دیدن کامل مطلب به وبلاگ من رجوع کنید همچنین برای تبادل لینک هم اماده ام.

   • تا بوده تو این مملکت راننده های تاکسی و مغازه دارا کارشناس اقتصاد و سیاست و … بودن و مسئولین هیچ ما عادت به این نظرات کارشناسانه داریم شما سخت نگیر کم مونده راجع به انرژی هسته ای هم نطق کنند البته میکنن ها!!!!

   • خانم مریم شما چند سطر بالاتر گفتید ((هرکسی می تواند برداشتی از قرآن داشته باشد چون قرآن برای همه آمده اما این برداشت باید صحیح باشد.))
    اما اینجا می گید مردم عامی نباید درباره اقتصاد و سیایت و انرژی هسته ای نظر بدن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. اقایی که ادعای فدایی خاتمی می کنی اینقدر حرفت سخیفه که ارزش جواب دادن نداره فقط کافیه به عملکرد ۸ ساله اون سید که متاسفانه کمترین رنگ و بویی از اجداد طاهرینش نداشت دوباره نظاره کنید کمترین خیانت این آقا و امثال این اقا وطن فروشی اونها تو فتنه ۸۸ بود که دو زانو روبروی پادشاه عربستان می شینه و عاجزانه ازش کمک مالی می خواد تا کاندیدای مورد نظری در انتخابات ۸۸ رای بیاره و …. که اگه بخوام بنویسم مثنوی هفتاد من می طلبه

  7. سلام
   وحید جان ..این سخن را میخواهی با که بگویی.. با کدام نسل… با این نسلی !!
   این نسل دیگر دردی برایش بجز درد شکم تعریف نشده است!
   این نسل دیگر زندگی را جز عیش در لذات حرام نمیداند!
   این نسل چه میداند که چرا انقلاب شد! و چرا ملتی که شکمشان سیر بودناگهان به خیابان میریزد و زندگی این نسلیها را نابود میکند!
   بجرئت میگ.یم ک اگر این نسلیها بودند و درد شکم را ورای انقلاب میدیدند …با انقلاب میجنگیدند!
   این نسل حتی قدرت و درک انقلاب را هم ندارد..
   این نسل چرایی زندگی را نمیفهمد.. وصد البته که انتظاری بیشتر از این نوع تفکرات نیست…
   آنانی که نمیفهمند در اصلاحات چه بر سر فرهنگ مملکت آمد باید این گونه به شما گیر بدهند..
   آرمان زندگی این افراد تنها و تنها به مدرنیته میرسد…
   آنهاتنها زندگی نفسانی را میخواهند ..
   بزبان میگویند که “انا نحن مصلحون” اما “انهم هم المفسدون ولکن لایشعرون”…
   .
   .
   .
   .
   پ ن: از افراطی نوشتنم ناراحت نشو…بگذار کمی آرامشان کنم تا تند سخن نگویند…
   این نوشته صرفا افراطی بود… اما مطالب را میرساند…
   انشاءلله

   • منم خیلی خوشبین نیستم به اندازه آقای یامین پور
    ولی کاش همین باشه که ایشون گفتن

   • آهان پس هرکس مثل شما نباشه ضد انفلاب کافر و شکم پرست !!! کلا احساس میکنید از دماغ فیل افتادید

  8. لامپ های کم مصرف پروژه رسمی ۱۰ ساله برای تولید سرطان در کشور!

  9. اقای مخترم سد فدایی راستش من از خط اول جملت و اسامی که اسم بردی چیزی نفهمیدم و مهم هم نیست اما هنوز ادبیات سرانتون رو تغییر ندادید تا کم میارید دشنام می دید.میدونی دشنام به دشمن هم جایز نیست .
   شهیدان ما برای دفاع از دین و ناموسشون جون دادن که شما اینطور جواب انها رو می دید.انسان به برادر دینی خودش میگه بی ناموس؟؟؟؟؟شهادت طلبیدی شهادت یعنی در راه یاری دین خدا کشته شوی نه در جدال برادر دینیت و حمایت از شخص خاصی . فدایی اگر طالب شهادتی زمینه بسیار است

   من انتقاد زیاد دارم از هر دو جناح اما مودبانه.
   سادات بودن معصومیت نمیاره.
   خدا در قران کریم میفرماید/
   برترین شما نزد پروردگارتان با تقواترین شماست.(نه نژاد و…)
   به نظرت اگه مولا علی الان بود نظرش در مورد خاتمی که با دختران اجنبی دست داده چیست؟؟

  10. خداکنه مسوولا هم به این ارزش ها پایبند بمونن.

  11. اسلام گراها در ایران مغرورانه انتظار صدور انقلاب را داشتند ولی چی شد ؟
   اشتباه بزرگی صورت گرفت .اقای احمدی نژاد را به کاری گماردند که در تخصصش نبود و ایران را به فقر کشاند.
   از وی حمایت شد. ولی افسوس که مدیریت اسلام گراها همین است.
   نتیجه انتخابات ثابت کرد بدون کمک امکان بالا امدن کاندید تندرو وجود ندارد.مردم نه بزرگی به این قشر مغرور گفتند.

  12. م ــاثبات /

   به دلیل عدم توانایی اصول گرایان در اداره جامعه انها صورت مسله رادر هر حوزه پاک می کنند.
   ایا اقتصاد داشتن و مردم را در رفاه دیدن و اینکه برای کمترین مایحتاج پریشان نباشند را برابر با شکم پرستی می خوانید؟
   وقتی والدین هزینه دندانپزشکی طفلشان را ندارند ایا دندانی برای خوردن نان می ماند؟

  13. قبل از انقلاب سطح رفاه نسبی در سال ۵۶ -۵۷ باعث شده بود که مردم به فکر تغییرات در جامعه بیافتند.ایا این اثر شگرف توجه به شکم است؟
   و امروز انقدر مردم گرفتار معیشتند که به فکر هیچ چیزی به جز ادامه روزمره گی نیستند.چرا مواضع شما اینقدر از واقعیت دور است؟
   این اظهار نظرها نوعی خودزنی است.

  14. با سلام و عرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات …
   با مطلب :‌ (((تصاویر باکیفیت از حرم امام رضا.ع. + به امید آن روز که خرافات را از دین خالص،جدا کنیم … ))) بروزم …
   منتظر پیشنهاد و انتقادات سازنده شما همسنگر عزیز هستم …
   انشاءالله مورد تایید امام زمان.عج. و همچنین مورد استفاده تان قرار بگیرد …
   حرفـــــــــــــــ دل : http://sakha.mihanblog.com
   التماس دعا …
   یا زهرا.س.

  15. عمل بر اساس وظیفه برای ظهور
   همه آقایان بناى بر این بگذارند که کارهای‌شان را روى وظیفه‏‌شان عمل بکنند. خودشان را ببینند در یک جمهورى اسلامى؛ ببینند در یک مملکتى هستند که رأس این مملکت‏ امام زمان- سلام اللَّه علیه- مراقب‌شان هست؛ مأمورهاى مخفى دارد؛ ملائکة اللَّه مأمورند، خودش را تحت مراقبت ببیند، بگوید که ما یک مملکتى الآن هستیم که یک مراقبى داریم معصوم، و ما تحت مراقبت هستیم، اعمال‌مان باید یک اعمالى باشد که یک وقتى به عرض ایشان رسید، راضى از ما باشد. در هر جا که کار می‌کنید، شما براى مسلمان‌ها می‌خواهید خدمت بکنید.(صحیفه امام ج‏۹ ص : ۱۷و ۱۸)

  16. انقلابی /

   بسم الله الرحمن الرحیم
   اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

   با عرض سلام و ادب و احترام
   خیلی خیلی استفاده تان از این آیات مبارکه سوره یوسف جالب بود ما پنج سالی هست که جلسات قرانی با برخی دوستان دانشگاهمان داریم که شکر خدا بعد از فارغ التحصیلی ادامه پیدا کرده است در ابتدای جلساتمان یه قسمتی به عنوان آیات انتخابی داریم که آیه ای را انتخاب می کنیم و دلیل انتخاب و چرایی آن را برای دوستانمان ذکر می کنیم. حالا این آیه انتخابی شما ست و بسیار زیبا دلیلی انتخابش را مطرح کرده اید با اجازه شما در اولین جلسه ای که بعد از این داشته باشیم آیه انتخابی تان به اسم شما در جلسه مان قرائت می شود. ممنونم. امید که همواره در پناه قرآن و عترت موفق و موید باشید. یا علی.

  17. فعلا که این ملت دقیقا همین کار رو کردن

  18. از توهمات تشکیل دولت کاملا اسلامی چه خبر؟شما عاشق این هستید که کلمه اسلامی را به دنبال هر چیزی بیاورید.و فکر می کنید که کار تمام است.
   ولی به خودتان زحمت نمی دهید نتایج را ارزیابی کنید.برای مثال تعداد زیاد معتادین در اثر کدام مورد است؟

  19. خوندن این حرف امام خیلی چسبید.
   اگه ما خودمون این حرفو می گفتیم که قبول نمی کنن. حتما باید از امام بگیم.
   ممنون

  20. در تاریخ هم داریم که اصحاب ائمه برای برداشت های خود به ائمه رجوع میکردند تا از صحت آن با خبر شوند

  21. سلام وخداقوت
   این روزها که بنابه دلایل وضروریاتی اندیشه ها و نوشته های امام رو می خونم می فهمم که اگه واقعا به حرف شون توجه کنیم دنیا گلستون میشه…
   اگه به حرفشون گوش کنین و هرجایی که اشتباه به نظر می رسه رو تذکر بدیم حالا چه زمین خواری باشه چه هر چیز دیگه ای، مردم دیگه اشتباهات خودشون براشون بی اهمیت نمی شه…
   ای کاش مسئولین ما می گفتن که تحریم ما یعنی یعنی عدم ورود چوب بستنی، نعل اسب( یه نگاه به قطر کتاب صادراتها وقطر واردات بندازیم وببینیم چیا وارد میکنیم)
   اون وقت دیگه واسه مردم تحریم اقتصادی وحشت برانگیز نیست
   یازهرا

  22. سلام دوست عزیز
   مطلب شما از کانون وبلاگ نویسان قم انتخاب شد و در پایگاه خبری تحلیلی قم فردا منتشر شد.

  23. سید مهدی /

   سلام اولا بیاد بگم که تو سید نسیتی اگر سید بودی ی کم غیرت داشتی و واقعه عاشورا ۸۸ را که به دست این اقایون انحام شد از یاد نمی بردی
   روز قیامت بخاطر اینکه شرمنده مادر سادات نشی برو توبه کن

  24. با غرور انگلیسی مآبانه گفت: شما خیلی غیر واقع بینانه با مسائل برخورد می کنید. اینطور جلو برود تحریم می شوید. بهشتی با قاطعیت گفت: انقلاب ما انقلاب آرمان هاست نه تسلیم به واقعیت ها. همان نان و پنیر برای مان کافی است.

   منبع: صد دقیقه تا بهشت، مجید تولایی
   بنیاد نشر آثار و اندیشه های آیت الله دکتر بهشتی

  25. آری براستی که چنین است و جز این نیست… ما آبروی مان را با شکم عوض نمی کنیم اما آیا تعداد کسانی شبیه ما به اندازه ی انگشتان دست هم می شود؟؟!! یا که فقط ۱۷% می شود؟!!!

  26. سلام به همه دوستان
   داستان شکم و آبرو داستان قدیمی هر با آبرویی است
   همینطوری که می دانید دریوزگی داستان عجیبی است
   ولی …
   ولی..
   ولی
   یادمان باشد که ما خون داده ایم
   یک بیابان مرد مجنون داده ایم
   یادمان باشد پیام آفتاب
   دست نا اهلان نیافتد انقلاب

  27. فواد /

   ما آبروی مان را با شکم عوض کردیم.

  28. سعیده /

   ولی این آیات دلیل نمیشن که اقتصاد کشور همین روند فاجعه ش رو طی کنه و مردم بیشتر تو فقر فرو برن!

  29. فاطمه /

   تازه امروز فهمیدم چه کلاه گشادی سرمون رفت
   فکرش رو بکنید استاد مجید شهریاری بزرگترین جرمش این بود که کلیدی ترین نقش رو در غنی سازی ۲۰ درصد داشت و حالا…
   ۹۲،۹۱،۹۰،۸۹
   تنها ۴ سال از ترور استاد گذشته یه لحظه به این فکر کنید که هدف اسرائیل از ترور دانشمندان هسته ای مثل ایشون چی بود؟
   توقف غنی سازی ۲۰ درصد
   از طریق حذف فیزیکی نتونست به هدفش برسه ولی از طریق مذاکره رسید
   همه ی مردم نازنین ایران که بیشتر از جونم به همه تون عشق می ورزم ازتون خواهش می کنم چشماتون رو باز کنید اگه اسرائیل میگه از توافق ژنو راضی نیستم داره ریا میکنه داره حقه میزنه ما اسرائیل رو به هدفش رسوندیم هدفی که از ترور دانشمندان ما داشت:
   تعلیق غنی سازی ۲۰ درصد
   حالا هی بگید که وضع مالی خرابه و معیشت در خطره و….
   امام کجایی که بگی ما آبرویمان را با شکم عوض نمی کنیم؟

   • سلام درود بر شما. خدا پشت وپناه شما،الحق که راست گفتی.

  30. سلام…

   درود…

   ما میمیرم و تن به ذلت نمیدیم…

  دنبال کردن

  1. ما آبروی مان را با شکم عوض نمی کنیم. | راز57 - [...] + لهجه ی قلب آزادی است؛ لهجه ی نفس اسارت است. هوای آهستان در انتخابات …

  ارسال دیدگاه شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + 2 =