پیش گویی عجیب شهید اندرزگو

۱۳۹۱/۱۰/۰۶ پیش گویی عجیب شهید اندرزگو

در حال ساخت یک سری مستند سیاسی هستیم. تا به حال ۱۶ قسمت تولید شده؛ دیروز رفتیم خانه ی شهید  سیدعلی اندرزگو برای مصاحبه با همسرش. اندرزگو از آن شخصیتهای پیچیده ای بوده که خیلی ها جذبش شده اند. مصاحبه ی عجیبی شد. وسط مصاحبه چند بار گریه کردیم. همسر شهید خودش یک شهید زنده است. فکر کنید که تا چند ماه بعد از شهادت همسرش در زندان اوین تحت شکنجه ی ساواک بوده، آنهم در ۲۵ سالگی!

مصاحبه که تمام شد به تیم تصویربرداری اشاره کردم که دوربین ها را خاموش نکنند، من وارد گفتگوی غیر رسمی شدم تا نگفته ها را بشنوم و چیزهایی شنیدم که برایم خیلی عجیب بود.

یکی از خاطرات همسر شهید که خیلی عجیب بود ازاین قرار است؛ همسر شهید:
چند ماه قبل از شهادتش در خانه نشسته بودیم. سید علی یک ذغال گداخته را از روی قلیان برداشت و کف دستش گرفت. من شگفت زده پرسیدم سید دستت نمی سوزد؟ سید لبخندی زد و گفت: «این که هیچ، بدن من به آتش جهنم هم حرام است. بعد سید علی گفت بزودی پهلوی می رود و انقلاب پیروز خواهد شد. دو سال بعد از پیروزی شخصی رئیس جمهور خواهد شد که نامش «سید علی» است. از آنروز به بعد منتظر ظهور حضرت ولی عصر عج باشید.» بعد گفت دینداری در آن دوران مثل نگه داشتن این ذغال گداخته در دست است. همسر شهید گفت من پرسیدم: سیدعلی! منظورتان این است که خودتان رئیس جمهور می شوید؟ سید پاسخ داد خیر، من آن روز نیستم.

بعد ذغال را آرام برگرداند و روی قلیان گذاشت… همسر شهید گفت: دست از سیدعلی نکشید.

  ۱۸۲ دیدگاه ثبت شده

  1. سلمان فارسی /

   سلام!!!
   سیدی را می شناختم که روزی فرمود:(۷سال پیش)روزی برسد ک فتنه ای بزرگ روی دهد اگر تمام دنیا در جهتی بودند وسید مظلومی در طرف دیگر(سیدعلی خامنه ای)تو در طرفی باش که پسر زهرا سلام الله علیها ایستاده.گفت حتی اگر تنها بودی وهیچ کس نبود.چون شما پیروزید.این خاطره مرا یاد آن خاطره انداخت.خوشحالم با وبلاگتون آشنا شدم.

   • سیامک /

    کمی فکر کنید فتنه چیزیست که زندگی را به قهقرا می برد.و خوشبختی مردم را تهدید می کند.هر حکومتی تحرکات مخالفینش را فتنه می خواند.

   • فتنه آن است که به بهانه انتخابات پرچم امام حسین را آتش بزنی و ملقب شوی به لقب مبارکه “ملت خداجوی”

  2. محمد هدایتی /

   اقای یامین پور دوستانی در اینجا کامنت گذاشتند که زندانی سیاسی کنونی میهمان هستند و زندان هتل است برایشان و همچنین مورد حمایت غرب هستند .
   ایا می توان از کسی که در بند است حمایت کرد؟این مایت چه معنی میدهد ؟ما در مورد بد رفتاری می شنویم ستاربهشی نمونه ان است.
   برای من عجیبه که همراهان شما چرا نمی بینند این موارد را ؟ایا انسان این خاصیت خود سانسوریرا دارد ؟

  3. محمد هدایتی /

   اقای یامین پور دوستان شما در مورد حمایت غرب از زندانیان سیاسی فعلی می نویسند .این حمایت چگونه باعث ارتقا کیفیت زندگی در حبس انها شده ؟
   ستار بهشتی نمونه میهمان بودن یک زندانی و بازداشت شده است؟چگونه کاربری برای کشف حقیقت خواندن کتاب قانون را پیشنهاد می کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!ایا روش برخورد عدالت خواهان بدین شکل است؟کتاب بخوانیم و متوجه شویم که در زندان چه خبر است؟

  4. دعا کنیم آقا تا ظهورحضرت آقا سلامت باشند الهی آمین.برادر یامین پور کاش دوباره شما را در برنامه دیروز امروز فردا زیارت کنیم.همشهری

  5. بهزاد /

   عجیب است که در این روزگار جماعتی خوابهای گاه و بیگاه بعضی از آقایان و تجربه ملاقات با حضرت امام در همان خوبهای مذکور را باور میکنند اما اگر حتی کسانی مثل آیت الله بهجت و حضرت علامه حسن زاده آملی در بیداری هم روی درستی کسی صحه بگذارند جماعت فوق الذکر چشم خود را به ندیدن و گوش خود را به نشنیدن میزنند!!!!

  6. سلام
   وقتی خبر را در باشگاه خبرنگاران جوان دیدم از این پیشگویی سید شهید بهت زده شدم.
   منتظریم تا زمینه انتشار آن فراهم شود.
   من به لحاظ علاقه به مطلب شما آنرا در وبلاگم منتشر کردم و امیدواریم خداوند در ظهور حضرت ولی عصر (عج) تعجیل فرماید.
   http://www.ckr.ir/1391/10/11/post-650

  7. حامد /

   سلام .
   زغال گداخته اون هم از روی قلیون ؟؟؟/
   مگه شهید اندرزگو قلیون میکشه ؟ حرام نیست ؟
   اصلن حرامش یه کنار ! در شان یه آدم مبارز هست که قلیون بکشه ؟
   بعد کرامات هم داره ؟ زغال دستش رو نمیسوزونه و از آینده خبر میده ؟ میشه روشنم کنی ؟

   • سیامک /

    باید یه طوری داستان جور در بیاید.به جای ذغال چه چیزی را می بایست در دست می گرفت؟ذغال منقل؟پس قلیون به میان می اید .در این نوع نقل خاطرات راوی حاضر به قبول چیزی نیست.مهم اثر گذاری ان است.امروز مردم خواستهای معوقعه زیادی را دارند و پاسخ انها این متن بود.

   • بهزاد /

    *۴۰سال پیش قلیون کشیدن رسم بوده و چیز قبیحی شمرده نمیشده است.
    *بعضی از علمای نجف و قم هم آن موقعها قلیون میکشیدن.
    *خیلی از مردم اگه یه آدم فاسدو ببینن که داره به یه یتیم کمک میکنه میگن این بابا امامزاده س.اما اگه یه عالم دین کوچکترین خطایی(فرضا)بکنه از شمر و یزید هم بدتر میشه!!!!
    *در ضمن شما به قلیون و سیگارش کار ی نداشته باش اصل حرف چیز دیگه ایه!!!

   • نگار /

    شما اول بعضی مسایل رو درک کن بعد حرف بزن!!!
    قلیون کشیدن اصلا حرام نبوده و نیست جز یک برهه ای از زمان که مرحوم میرزای شیرازی (ره)بدلیل مصالحی آنرا استعمال تنباکو رو حرام اعلام کردن.
    شما فهم پایینه به شأنیت شهید رو زیر سوال می بری؟!؟
    تا یادم نرفته بگم شما روشن بشو نیستی چون نم داری…

   • حامد جون مگه تو از این جماعت دروغگوی دروغ پرداز چیز دیگه ای انتظار داشتی؟

  8. سیامک /

   http://www.kaleme.com/1391/10/10/klm-126872/
   در لینک بالا هموطنان ایرانی را ببینید زمانی که تقاضای فرصتی برای زندگی دارند در اب و خاک خودشان .
   چرا باید اقلیت خود را تحمیل کند.اگر قبول ندارید که اقلیت هستید چرا هرگونه نظر سنجی ممنوع است؟چرا فیلترینگ دارید؟چپرا مجوز داده نمی شود برای گردهمایی؟چرا نمی گذارید ابروی مخالفین شما برود؟

   • یگانه /

    منبع مطالعاتی شما مشخص است. یک روز مخالفان خود را در روز عاشورا دیدیم که چگونه شادی می‌کردند و هلهله! دیدیم چگونه عزاداران سیدالشهدا را به فحش و ناسزا و کتک گرفتند و … همقطاران شما در بی بی سی بر این حسین ستیزی تأکید کردند وقتی شام غریبان محرم امسال، دسته جمعی لباس قرمز به تن کردند … پس «ان الباطل کان زهوقا» ما در اقلیتیم؛ اما برایتان تداعی یوم البدر عذاب آور است! هر چشم کوری یوم الله ۹ دی را دید، اما چشمان دشمنان جبهه‌ی حق، هر چه را که دوست دارد می‌بیند و هر وقت که بخواهد، می‌خوابد!!! انتخاب با شماست… آیا این تحمیل است؟! فافهم!

  9. چپ یا راست؟!!

  10. این خاطره تاثیر گذار را قبلا شنیده بودم
   تکرارش قوت قلب بود
   خدا اجرتان و اجرشان بدهد

  11. فراهانی /

   با خامنه ای کسی نگردد گمراه/ او در شب فتنه میدرخشد چون ماه
   در هر نفسم برای او میگویم / لا حول و لا قوه الا بالله
   العجل یا صاحب الزمان عج

  12. سلام خوبین؟ خیلی خوشحال شدم این پایگاه زدین…
   خدا شما و امثال همسر شهید اندرزگو و آقا رو حفظ کن

  13. پیش از آن نیز، بیش از آن زغال داغ در دست گرفته بوده اند

  14. سیامک /

   حتی حاضر نیستید عواقب کارها را بپذیرید.هر گونه اظهار نظر مخالف با خودتان را یک توطئه می دانید!!این رفتار در پس خود یک زمینه روحی و روانی هم دارد.چگونه ممکن است یک فرد سالم از نظر عقلانی نشانه ها را رد کند؟رای هموطنان خود را صدای دشمن بنامد؟ زمان انقلاب خیلی راحت اساس ان رژیم نقد شد ولی الان همه چیز با مقدسات پیوند خورده و ادمهایی که واقعا فکر می کنند دولت را خداوند اداره می کند!!!!وای بر احوال ما

   • بهزاد /

    ۱)اینکه عده ای کم کاری ها و بی عرضه گی های خود را پشت دین پنهان میکنند و از مقدسات برای خود سپر میسازند حقیقت تلخی است که در این مملکت متاسفانه وجود دارد.
    ۲)گوش ما و چشم ما شنوا و بینای انتقاد! است و به آن احترام هم میگذاریم چرا که این انتقادات خود موجب کشف نواقص و پیشرفت است.
    اما انتقاد(تخریب)کسانی که اگر نگوئیم سوء نیت دارند حسن نیتشان برایمان محرز نشده است و هر روز و شب مکرر از زبان دشمنان تکرار میشود را باید صدای ملت نامید؟آیا این هم از سر دلسوزی است!!
    یعنی ما باید باور کنیم انگلیس خبیث که سالها منابع این کشور را غارت کرده و دستش به خون این مردم آغشته است دلسوز و خیر خواه ماست!!!!!!!!!!!
    ۳)عزیز اگر بگوییم که ما شرم داریم حرمت شکنان عاشورا را هموطن خود بدانیم قضیه حله؟؟

   • غریبانه /

    گمانم بعضی ازحضرات منورالفکربه ظاهرخرافه گریزبه خودزحمت نمیدهندتاپایان این مطلب رابخوانندوگرنه اینطوربیرحمانه ایمان وانصاف خودرادر آتش قهروجهل خاکسترنمیکردند!
    اهالی آخرالزمانی! مراقب زغال هاوشغال هایی که درکمین ایمانتان به ولایت نشسته اندباشیدوگرنه جزغاله میشوید!!

  15. سیامک /

   ایا غیرت نسبت به وطن وجود دارد ؟ایا حی یک دقیقه فکر کرده اید که با حضور ولایتمداران چه زیانی ایران متحمل شده ؟این زیان در زمینه هنر ادبیات علم و اقتصاد و خیلی چیزها بوده .اگر این اتفاقات در کشورهای دیگر بود مدتها بود که مسولین برای نجا مردم استعفا داده بودند و لی در اینجا تکلیف بر خود می بینند که بر ماشینهای گران سوار شود و زندگی مردم راهر روز خرابتر از روز قبل کنند.و سپس در یک حالت توهم اعلام کنند که پاکترین بوده اند .با این همه من شخصا قبول دارم در زمینه پر رویی و اعتماد بنفس صاحب سبک هستیم در دنیاو هیچ دولتی در دنیا بهاین نقطه دست نیافته اند . .

  16. هادی /

   دست میکشیم…سر می دهیم.

  17. شادی /

   از وقتی چشمانم را باز کردم کسانی را دیدم که مومن بودن خودشان را بر سر دیگران می زدند .دین شده بود ابزار برای پیشرفت.مردمی که خود را در مقابل کسانی می یافتند که فریاد فاسد بودن دنیا توسط انها گوش فلک را پر کرده از طرفی شاهد فساد مالی انها بودند .کسانی که وام های بزرگی از بانک بیت المال خارج می کردند و هر کسی را که مخالف بود را فتنه می خوانند.
   این سفره پدر من را کوچک تر کرد او را شرمنده کرد و دق کرد و مرد.یامین پور در چنین فضایی پرچمی را بلند کرده که بوی بد می دهد .رنگش بد است.چرا چنین است.او چه چیزی را پیدا کرده که توی مغز بقیه نمی رود؟او چه نبوغی دارد که با من ۱۸۰ درجه اختلاف دارد .
   کریسمس امد.مردم مسیحی دنیا حرف از مهربانی می زنند و یامین پور از موشک خوشحال است در میان تمام حرفهای او که کاملا شبیه پایین ترین عضو بسیج هم هست می شنوی که از کودکان افعانی در مقابل هجوم بیگانگان دفاع می کنه .این مصداق واضح دروغ است.او دلش برای هیچ کس نمی سوزد.او فقط تشنه قدرت بی پایان و گرفتن گوش دیگران و پیچاندن ان است.دلش برای کودکان ایرانی که مثل من در ترس بزرگ شدند نمی سوزد .در فقر رشد کردن هرگز او را وادار به سخن گفتن نمی کند.
   یامین پور اما با انصاف است.بی طرف است.ولی از عجایب است که با این همه انصاف عقیده اش همراه حاکمان قدرتمند است .چگونه انصاف باعث شده به کاخ برویم؟
   در برنامه تلویزیونی نمایشی کمدی از بی طرف بودن نشان داد. او اکثریت را که شبیه اکثریت مردم دنیا هستند را با اشتباه محرز می داند و گروه اقلیتی را که دروغ می گویند و هر چند وقت گاف هایشان رو می شود را فرستاده مقدسات !!!!!
   یامین پور چه می خواهد؟
   به فیس بوک برویید و احساسات را نسبت یامین پور با رکیک ترین فحشها ببینید.چرا فحش می دهند؟
   اگر ندهند چکار کنند؟چگونه بگویند که امکانات کشور در اختیار کسی است که ابروی ایران را در دنیا می برد.این فتنه نیست.

   • یامین پور /

    ما برای حاکمیت جمهوریت و مردمسالاری در ایران همه کار می کنیم. مهمترین اشتغال ما ایستادن جلوی اقتدارطلبان متوقعی مثل شماست. شما همان هایی هستید که ایرانی ها را به درجه ۱ و درجه ۲ تقسیم کردید و وقیحانه نتایج آراء ۲۵ میلیون نفر را انکار کردید. اف برشما و لعنت بر همه ی دیکتاتورها و طرفدارانشان.
    حالا شما آزادید که به فیس بوک بروید و چند تا فحش دیگر هم بدهید.

   • مرسی آقا وحید.
    خوب بود!

   • سلام اقای یامین پور عزیز من شما را از سالیان دور در تلویزیون می دیدم.من از هم استانی های خودت هستم. چرااین نظرها را تایید می کنی. فیسبوک کیلویی چنده. واصلا این حرف ها اممیت نداره که جواب بدی.البته لحن ایشون کلی گویی بود ولی اگر وارد شاخص ها می شد دستش رو می شد.ودیگر اینکه اگراین حرف ها را نزنند باید تعجب کرد. حرف ایشون یعنی این نقطه ای که من ایستادم وسط زمینه اگر باور نداری متر کن. اما این رو هم بگم که با خوندن این خاطره کلی سرحال امدم خدا خیرت دهد.ادامه بده.

   • علی رضا /

    به نظرم تنها پاسخ جالب به شادی، تکثیر حرفهای اوست و تأکید بر اینکه آی مردم! این ها حرف های شادی و امثال اوست.. خود حرف ها گویا هستند و نیازی به پاسخ ندارند. قضاوت با مردم.

  18. شادی /

   لعنت بر تو که بر درد ما خانه ساختی.بر مرگ فرهنگ و تمدن ایرانی شادی می کنی .انگار خواب می بینم که یک ایرانی عرب است.

   • زمانی که ایران و ایرانی آماج حملات دشمن بعثی بود شما و دوستان بسیار وطن دوستتان در لندن و پاریس مشغول به چه کار بودید؟؟؟!

    شما مگر بغیر از بد و بی راه گفتن و نشان دادن تربیت خانوادگی تان و آتش زند سطل آشغال کار دیگری هم در جهت اعتلای فرهنگ کشور انجام داده اید که حالا طلب کار شده اید؟؟؟

   • وحید خوج /

    لعنت بر تو که نامت شادیست ولی فکر و ذهنت پریشان و افسرده و داغدار شکست سخت در حماسه عظیم ۹دی حالا برو و باز هم فحش بده که این رسم تو و دوستانت در فضای آزاد فیس بوک است

  19. محمدجواد /

   سلام
   لطفا مستند سلام رو که درباره حج درست کرده بودید و از تلویزیون پخش شد رو روی سایت بذارید تا دانلود کنیم

  20. سلام خدمت اقا وحید گل.
   قبل از اینکه نظرات رو بخونم می خواستم نطرم رو درباره این پست از وبتون بگم،اما کلا” با خوندنشون یادم رفت.
   ما بر این عقیده هستیم که برای دفاع از آرمان های این نظام و انقلاب باید سیلی خورد تا این صورت رو سرخ نگه داشت،حالا صحبت های شهید اندرزگو در رابطه با آینده انقلاب جای خود داره.
   بعدش هم یکی به این بندگان خدا بگه که:آمار های اینترنتی که اصلا” وابدا” ملاک نیستند،شما میتونید یه سر به آرشیوهای مختص به ۹دی بزنی تا مطمئن شی.
   یاعلی…

  21. حسین /

   با سلام به دکتر وحید
   چندی پیش در آگهی از شبکه ۱ دیدم که نقد سریال راستش را بگو را میگفت آیا با شما تماس گرفته شده اس یا نه اگر به شما اجازیه بدهند میروید یا نه
   با تشکر

  22. اشکان /

   یا صاحب الزمان..چشم به راهیم…قدم های مارا ثابت گردان…

  23. گلم
   ممنون از مطلب بیان شده
   اما این را بدانید سید علی نیازی به اینگونه تقدس سازی ندارد
   ولیکن بدانید در احادیث شیعیان بیان شده که هر کس بخواهد زمان ظهور را تعیین کند تاییدش نکرده و او را انکار کنید واو کاذب است
   باتوجه به این موارد لطفا دقت کنید

   • اما توی این مطلب تاریخ بیان نشده بلکه ظهور نزدیک خوانده شده

  24. یامین پور کلن حیا رو جویدی به مذاقت سازگار نبوده قی کردی نه؟ آخه چرا به مرده دروغ میبندید؟ چرا مردم رو خر مفرض میکنید؟ تو فکر میکنی با این کارا برای آقای خامنه ای اعتبار میخری؟ ولی چه کوته نظر و چه بد اندیشی یامین پور! که همین زیاده روی ها و بی پروایی ها در دروغ و نیرنگ حتی منتقدین میانه رو رو هم به مخالفین تندرو تبدیل کرده و می کنه.

  25. مهرداد /

   تو هر جا و هر کاری هر چیز ابدی و ازلی نقدکردن و نقد شدن باعث یافتن نقص ها واشکالات و مشکلات میشه
   ولی تو جامعه ی امروزی اون چیزی که کم داریم منتقد بدون هیچ گونه وابستگیه
   حالا همسر شهید اندرزگو یه چیز گفته
   ولی چنین چیزی اصلا غیر قابل قبول

  26. نگار /

   همسر شهید چه میراثدار خوبی هستند.خداحفظشون کنه وچشم دشمنان سید علی تا ابد کور…
   آقای یامین پور، سلام و عرض ارادت و التماس دای شدید ما رو خدمت خانم اندرزگو برسونید.

  27. قربان زاده /

   سلام
   من یکی از علاقمندان شما هستم و معمولا مطالب و روزنوشت های شما رو هم دنبال می کنم ولی بابت این مطلب و این چرندیات که همسر ایشون گفتن متاسفم. شاید ایشون راست گفته باشن ولی همه شهدا که … نبودن.
   آدم معمولی بودن
   موفق باشید

   • یه نفر... /

    MR.GHORBANZADEH
    ای کاش فقط یه کم به حرفایی که میزدید توجه میکردین…
    روی حرفم فقط با شما نیست… با همه ی اوناییه که به نحوی با این مطلب ارسال شده ی آقای یامین پور مخالفت کردن… من نمیگم آدم باید هر چیزی رو بدون هیچ سند و مدرکی وچشم بسته قبول کنه.. اما یه کم تآمل!! اونایی که اقای یامین پور رو کلا قبول ندارن که هیچی… اما اونایی که ادعا دارن مطالب ایشون رو دنبال میکنن، حتما قبول دارن که چیز دروغ و نادرستی رو تا به حال از این اقا ندیدن… پس باید به حرفی که میزنن اعتماد کرد.. اینم قبول ندارید؟؟؟؟ باشه…
    فقط یه لحظه فکر کنید که به احتمال یک درصد این حرفا درست باشه و برداشت شما اشتباه… اون وقت میدونید اون دنیا چجوری باید تو چشمای اقا امام زمان نگاه کنید با این تهمتی که به یه مومن زدین و چرند شمردن حرف یه مومنه ی دیگه…؟؟؟؟؟
    بازم میگم هرچیزی رو بی دلیل قبول نکنید اما قضاوت تا این حد سریع هم نکنید……..
    در پناه آقا… التماس دعا…

  28. واقعا جالب بود اللهم عجل لولیک الفرج

   • مهدی رستمی /

    سلام . جالب است . علی آقا برای ظهور امام زمان دعا فرمودند اما در این لحظه ۶ رأی منفی به نظر ایشان وجود دارد !
    آقای یامین پور ! وحید عزیز ! برادر خوبم !
    خوشحال باش که مخالفین شما مخالفین امام زمان هم هستند …
    پروردگارا ما را پاداش خیر عطا فرما و راه هدایت و انسانیت را بر همه ی جهانیان مستحکم بدار … ( آمین )

   • حسام /

    نخیر..علی آقا به خاطر اون جمله واقها جالب بود ۶ تا منفی گرفتن..سانسور از همین جاها شروع میشه..

   • مهدی رستمی /

    و ایستادن در صف یزید هم از همین جا شروع می شود …
    رأی منفی دادن به دعا برای فرج امام زمان ، به اسم چیزی دیگر!
    خداوند عاقبت ما و شما را ختم به خیر فرماید ( آمین )

   • مهدی رستمی /

    عزیز من ، حسام جان
    « جالب بود » یک عبارت خنثی است . هر راست یا دروغ ، هر سخن نیک یا زشت می تواند در جای خود جالب باشد . حتی هر سخن جدی یا تمسخرآمیز م می تواند جالب باشد . این عبارت دوپهلو است . اما « اللهم عجل لولیک الفرج » ؟؟؟؟
    شما نیز دیگران را نادان نپندارید .

   • آقا مهدی رستمی پسر خوب…اینجا گمانم حق با علی آقا باشه..چون اگه نوشته های بالاتر رو بخونی که قطعا نخوندی..آقای روح اله / دی ۸, ۱۳۹۱
    اللههم عجل لولیک الفرج رو نوشتن ولی هیچی منفی نگرفتن…میخوای یه چیزی بنویس اول درست بخون..انقدر هم خودتو زرنگ نگیر…زرنگ..

  29. محسن /

   نکته جالب اینه که دو سال قبل از انقلاب ایشون نظام دارای ریاست جمهوری رو پیش بینی کردند!!! نگفتند نخست وزیر یا …

   • مهدی /

    سلام . شاید همسر ایشان نقل به مضمون کرده اند .
    شاید منظورشان به ریاست دولت منتخب مردم بود …
    پروردگار شما و ما را بیامرزد ( آمین )
    جانم فدای رهبر
    یا علی

  30. یعنی جو گیر شدین بدجور

   • مهدی رستمی /

    بر ما بسی کمان ملامت کشیده اند
    تا کار خود ز ابروی جانان گشاده ایم

    جانم فدای رهبر
    یاعلی

  31. غریبانه /

   گمانم برخی ازاین حضرات منورالفکر به ظاهرخرافه گریزبه خودزحمت نمیدهندکه این پست راتاانتها بخوانندوگرنه اینطور بی رحمانه ایمان وانصاف خودراخاکسترنمیکردند
   اهالی آخرالزمانی مراقب زغال ها وشغال هایی که درکمین ایمانتان به ولایت نشسته اندباشید که اگرنباشید جزغاله میشوید

  32. سلام

   جناب قربان زاده شهدا آدمای معمولی بودن؟ واقعا که. وقتی از شهدا نمیدونید چرا نظر میدید؟ شهدا معمولی بودن؟ شهدا رو نمیشناسید. کسی که حقیقتا شهدا رو بشناسه انقدر راحت در موردشون نظر نمیده. شهدا بزرگ بودن خیلی . انقدر که اون معجزات و حماسه ها رو خلق کردن. خلق اون کارهای عظیم از آدمای مهمولی برمیاد؟ میدونید شهدای ما مثل سرزمینها دیگه نیستند و انتخابشون از طرف خداهم به راحتی انجام نمیشه و گلچین شدنشون منوط به پیروزیشون در جهاد اکبر هست؟ پس پیروزی در جهاد اکبر از نظر شما معمولیه؟ برید شهدا و سیره شهدا رو کمی مطالعه کنید یا زحمتی بکشید و برید متوجه بشید حقایقشون رو.

   یاعلی

   • مهدی رستمی /

    همسنگر بسیجی از شهدا و حماسه ای که در راه دفاع از کشور نمودند ، سخن گفتند اما چرا تا این لحظه ۸ رأی منفی گرفتند ؟

  33. اسماء /

   میخواستم بدونم الان این اقای یامین پور چه فعالیت هایی دارند.

  34. ییه غلوم /

   اگه خواستی بیا بچه مذهبی های صحرا بدر دزفول کار گروهی دارند بس عمیق در قلیان.کتابی هم دارند تحت عنوان شرح العطشان فی طلب القلیان والفوائد الوداومه علیه.

  35. سیاوش /

   پشت بت‌ها نشود راست پس از ابراهیم
   بت شکن رفت ولی باز تبرها باقی است

   من همیشه فدایی امام خامنه ای بوده و هستم . حاضرم در راه ایشون و به خاطر ایشون هزار بار تکه تکه بشم .

   برخلاف مخالفین بی عرضه !

  36. یاسین /

   وحید خان دوستت داریم .
   از حرفهای اراذل و اوباش ناراحت نشو .
   بزرگتر از شما توسط اوباش تر از اینها حرفهایی بدتر هم شنیدن !

  37. ایرانی /

   سلام..
   امیدوارم از این نوشتارم به کسی برنخورد و برچسب های مختلف به من نچسبانند.
   من از هموطن های مسیحی هستم و از دید خودم مینویسم.
   اینکه شهدا برای این مرز و بوم گوهرهایی بودند نایاب شکی نیست و مقام و منزلتشان در آن دنیا وصف ناشدنیست. نمیدانم برای آزادی این مملکت از استبداد تا به امروز چه خونها و زحمتهایی کشیده شده، چند صد هزار شهید و …اما اینکه فکر کنیم آنها آدمهای ماورایی بودند کمی غیرمنطقی است..ما هم در همین مملکت زندگی می کنیم..در هر خانواده، یا نه در هر محله همه ما دوستانی داشته ایم که در این راه از جان خود گذشته اند..اینکه یک شهید پیشگو یا غیبگو باشد به نظر من چیزی به ارزشهای شهید اضافه نمی کند جز اینکه منظور ، بدست آوردن اعتبار برای زنده ها که منظورم آقای خامنه ای است. از طرفی، به نظر من ایشان نیازی به این کارها ندارد و بزرگی اشان را به گونه دیگری برای آنان که لازم باشد اثبات کرده اند. اما اشکالی به کار دوستمان آقای یامین پور بگیرم البته با اجازه.
   اینکه مانند صدا و سیما در انعکاس نوشته ها گزینشی عمل می کنند یا لااقل اینگونه به نظر می رسد.من انتظار ندارم نوشته های کسانی که بی احترامی میکنند را انتشار دهید اما خودتان قضاوت کنید . حدودا ۲۰ تا ۳۰ درصد فقط تشکر از شما یا ولایتمدار بودن خوانندگان است که انتشار داده می شود. قبول ولی اگر کسی معترض نبود این تعداد کامنت منفی نمی گرفتید. پس اگر قرار است نقدی رخ دهد باید منصفانه به همه اجازه انعکاس عقاید داده شود. مثلا آیا شما به کسی که طرفدار شاه است (این را گفتم که متوجه منظورم شوید وگرنه شاه که قصه اش تمام شده و رفته) اجازه میدهید بنویسد جانم فدای شاه..معلوم است که نه..چون نه جای این نوشته اینجاست و نه ارتباطی با موضوع دارد..امیدوارم مرا هم مورد نقد قرار ندهید چون از کسی دفاع نکردم جز آزادی بیان آنهم در چارچوب احترام و در مورد موضوع مربوطه..البته اینها را نوشتم چون آقای یامین پور را آدم منصفی دیدم ..همینطور دوستانی که مینویسند..و از خواندن نوشته هایتان لذت میبرم که ناراحت این کش مکش های بیهوده نظرات شدم..زیاد صحبت کردم ..همه دوستان مرا ببخشند..متشکرم از توجه شما که مرا نیز خواندید.ایرانی آزاد ، آبادو برای هر ایرانی

   • کیمیا کیهان /

    هموطن عزیز ما همیشه به دکتر ایراد میگیریم که چرا انقدر نوشته هایی که عقاید مخالف دارن رو تایید میکنه و باعث میشه اصطحکاک بین کاربر ها زیاد بشه
    شما شک نداشته باشید دکتر همه نظرات رو چه موافق و چه مخالف تایید میکنن.
    یه زمانی من فکر میکردم دکتر اصلا نظرات رو نمیخونه و همه رو یه جا باهم تایید میکنه. نمیدونم الان آرشیو وبلاگ کیستی ما به راه هست یا نه اگر قسمت نظراتش باز باشه میتونید برید ببینید چه نظراتی رو با چه عقایدی تایید کرده طوری که دل ما رفقا رو به درد آورده . تو نمایشگاه کتاب امسال من ایشون رو دیدم و بهشون گفتم چرا این کار رو میکنن و ذهن برخی رو انقدر درگیر جوابگویی به بقیه مبکنن
    ولی این منش ایشون هست و کاریش هم نمیشه کرد.
    در ضمن اگر آگاهی دادن از آینده مسئله ی کم و بی ارزشی بود به وفور با این نوع آیات در کتب آسمانی و یا روش و منش پیامبران و اولیاء الهی و امامان در پیش بینی آینده رو به رو نمیشدیم.
    اروپاییها یه نوستر آداموس دارن بر اساس حرفهای اون دنیا رو دارن میبلعن اون وقت ما حرف شهیدی مثل اندرز گو رو ….
    ————————–
    این حرف منو به حساب شوخی بذارید اگرچه جدی بگیریدش
    فکر نمیکنم خیییییلی هم ماجرای شاه تمام شد و رفت:
    بیا
    من نوشتم
    جانم فدای شاه
    مثلا الان دکتر تایید نکرده؟؟؟؟؟
    تو رو جون مادرتون بیاید منفی بدید
    من با سبز مشکل دارم با قرمز بیشتر حال میکنم گرچه آبی هوای دیگه ای داره
    ای – ها بر من فرود آیید :-) )))))

  38. ابراهیم /

   خوشم میاد که همه جوره پررویین…یه نگاه به امتیازهایی که خواننده ها دادن گویای همه چیز هست…حالا هی قربون صدقه برو، اینام برات تاییدش کنند و پخشش کنن..دل مردم معلومه از دست کیا خونه…خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو

   • سیاوش /

    این امتیاز های منفی نشونه ی بی عرضگی مخالفینه !
    کسایی که فقط بلدن غر بزنن و هیچ کار دیگه ای از دستشون بر نمی یاد . این امتیازهای منفی هم فقط یک نوع غر زدنه . نه هیچ چیز دیگه .
    دل مردم هم از دست هاشمی و خونواده ش خونه . همون هایی که یه عده دارن برا ایینها « دم » تکون میدن !!
    من تعجب میکنم از این پررو ها که با خوردن یک سیلی خودشون رو خیس میکنن ! اما بازهم حرف از مخالفت و … می زنن !
    حالا رأی منفی بدین !

  39. دوست عزیز سیاوش، اینکه هرکس با نظر من مخالف بود فکر کنم آدم بی عرضه یا بی دین یا کلا منحرفیه که کار غلطیه..برخی فقط با یک کلمه یا یک جمله مخالفت کردن، دلیل نمیشه که فکر کنیم کافرند. سعی کنیم یاد بگیریم به نظرات همدیگر احترام بگذاریم..این نگرش را در عملکرد دوست خوبمان آقای یامین پور به وضوح مشاهده می کنیم.دوم اینکه فکر نکنم مشکل این مردم فقط یک خانواده باشد . مشکل خاندان هزار فامیلند که دست به دست در مجلس و دولت تقسیم قدرت میکنند و جا به جا میشوند و در سالهای اخیر همینکه فقط خبررسانی می شود که مفسدان اقتصادی و دانه درشت ها مثلا ۶۰۰ نفر هستند دیگر حرف از یک فامیل گذشته،سوم اینکه رئیس جمهور که با وعده عدالت پا به میدان گذاشت پس از هشت سال چه کرد؟ به عقب برگردیم و فیلم های تبلیغاتی و شعارهایشان را ببینیم.قرار بود دست مفسدان را رو کند چه کرد؟ در سالهایی که بیشترین سود و درآمد را از فروش نفت به بالاترین قیمتها داشت با این سرمایه ها چه کرد؟دیگر کسی سنگ کسی را به سینه نمیزند چون تمام کسانی که در راس امور قرار می گیرند همین مشکل را دارند این جمله را در بیانات و عملکرد امروز سران نسبت به بزرگان دیروز مشاهده می کنیم. اینکه امروز چون رسانه،بودجه، نیروی امنیتی و غیره دست من است هرچه خواستم بکنم که فردا نیز تکرار می شود و نفر بعدی اسرار هویدا می کند.. دولتی که پاکترین دولت بود!!!.این را میگویم که بدانی اگر روزی توانستی در حلقه اینان قرار بگیری میبینی که اتومبیل ضد گلوله یکی از اینها که از شرکت بی ام دبلیو هست بالای ۵۰۰ میلیون قیمت دارد.مملکت به سان کشتی بی ناخدا به ناکجا آباد میرود و حداکثر کار دولت آنهم با هزار منت، دادن کوپن و یارانه به یک قشر محدودی از جامعه به صورت نمادین هست.خیلی کودکانه و بچه گانه است که بخواهیم در مورد عملکرد سال ۸۸ صحبت کنیم اما صبر خودش پایان همه تردیدهاست. امروز بپرسید ..نه با لجاجت اما آیا این روزگار و آینده ای بود که ما فکرش را میکیریم..حرفهای جهادی و شهادت طلبانه را هم کنار بگزاریم که آی چه شد آرمانهای امام راحل.به خودمان بیاییم..
   به همدیگر احترام بگذاریم چرا که این سیاستمداران می آیند و میروند آنچه میماند ما و وجدانمان است و حقوقی که از دیگران پایمال کرده ایم ، حق آب و هوای سالم ، حق زندگی بی تنش و آرام ، حق امنیت ، حق خوشبختی و کمک به همنوع ، حق خداپرستی و … که مردم به دنبال آن به هر کجای دنیا پناه میبرند .. ولو با طعم غربت…به خودمان بیاییم.

   • درود بر کیان
    هموطن ! من بیش از شما با احمدی نژاد و … مشکل دارم .
    اما منظور من از مخالفین بی عرضه همون کساییه که به دعا برای فرج امام زمان و سلام به شهیدان رأی منفی دادن !
    اینها هستند که از دید من لایق خوردن پشکل سگ هم نیستند !

  40. پرشیلا /

   من اینقدر کرامات از امام خامنه ای دیدم که باور کردن این برام نث آب خوردنه.فقط روز به روز به یقینم اضانه می شه و تصدیق می کنم.این رهبر جهانی لطف خداست که هر چه شکر کنیم کمه…

  41. کیمیا کیهان /

   سلام حاج دکتر جان
   ممنون از این که مارو در جریان این خاطره گذاشتین
   هی متن رو میخونم هی دلم هوای دیدن روی ماه سید علی رو میکنه و به عکس تو اتاقم نگاه میکنم عشق میکنم با این لبخند سراسر آرامشش.
   خدا مارو به امام زمان و امام زمان رو به ما برسونه انشاء ا…

  42. کیمیا کیهان /

   حاج دکتر جان انقدر مارو دق نده
   این چه سیستم + و – هست که راه انداختی یه سری که بلد نیستن حرف بزنن فقط از این دوتا کلیک دارن استفاده میکنن
   موافق یا مخالف هست بیاد حرف بزنه
   والا ماهرچی حرف حق میبینیم – بهش خرده و بیشتر چرت و پرت ها +
   امیدوارم خدا همون طوری مارو قضاوت کنه که ما دیگران رو قضاوت میکنیم
   نظرم تایید بشه اولین نفر خودم – میدم چون نارفیق ها به هرچی حرف حسابه – دادن
   البته نمیخوام بگم حرف من حرف حسابه ولی امیدوارم که جزو افراد حرف حسابدار محسوب بشیم

  43. سید رسول /

   سلام..
   دکتر جان چقدر شما حرف گوش کنی..تا این دوستمان کیمیا گفت + و – را بردار گوش کردی..خب اینجوری یک عده فکر میکنن سیستم شما کاملا یکطرفه است..یعنی عین همون صدا و سیما که هرچی دلش بخواد رو پخش میکنه..هر چی رو بخواد نشون نمیده..نمیدونم چه راه حلی رو پیشنهاد بدم .. ولی با این شرایط من حدس میزنم اون دسته از خوانندگانی که نظرات مخالف شما رو داشته باشند اصلا به کل دارید نادیده میگیرید و این درست نیست..من فکر کنم اگر همین مدنظر شماست که کار درستی انجام دادید.. ولی لااقل در این فضای مجازی، با مدیریت خودتان هم حتی اجازه یه نظر سنجی ساده را به دیگران ندید این خودش جای بسیار بحث داره..نمیدونم اسم اینکار رو هم میشه سانسور گذاشت یا نه.. در هر صورت اگر نیت شما خیره امیدوارم موفق باشید و اگر هم نه که خدا به هممون راه راست رو نشون بده..یکی از دوستان توی یکی از نوشته ها گفته بود اینجا فضا کاملا مونولوگه.. فکر کنم داریم به اون حرف میرسیم..فکر کنم فقط از این به بعد تعداد حمد و ثنای شما و دیگران در این نوشته ها تیراژش بره بالا..هر کس با شما تعارف یا بدهی یا حرف خصوصی داره لزومی نداره وسط بحث در مورد نوشته ها بیاد اون رو عنوان کنه..من به اینکار شما ایراد میگیرم..امیدوارم شما نوشته های خوانندگانتون رو هم ببینید..از بینشون حرفهای حساب خوبی در میاد..منظورم نوشته های پا منبریاتون مثل بهزاد ، سیاوش، ریحان ،و … نیست اونا که فقط بلدند از هر ۴ خط نوشته ۳ تاش رو تمجید بنویسن یا به جای حرف منطقی هر جا حرف کم آوردن برن سراغ خدا و پیغمبر و الکی دیگران رو کافر کنن..بگذریم، برای شما آرزوی توفیق در خدمت به خلق خدا رو دارم که بالاترین عبادت هاست.

  44. سلام خیلی وقته شیفته ی این شهید بزرگوارهستم.به چنین شخصیتی با تمام وجودم قبطه می خورم
   و این خاطره هم خاطرمان را دلتنگتر کرد…
   الهم احفظ قائدنا امام الخامنه ای

  45. تا نسوزم
   تا نسوزانم
   تا مبادا بی هوا خاموش …

   پس چگونه
   بی امان روشن نگه دارم
   سالها این پاره آتش را
   در کف دستم ؟
   تا بدانم همچنان هستم !

   «قیصر امین پور»

  46. پناه بر خدا /

   گمراه کردن انسان ها گناه بزرگیه

  47. باسلام و ادب خدمت شما استاد
   ضمن تسلیت ایام سوگواری فاطمیه
   از اینکه این مطلب را منتشر کردید سپاسگذارم.پیشتر ها در صوتی از یکی از اساتید شنیده بود.
   کاش از این شهید بزرگوار و همچنین همسر گرامی شان بیشتر بنویسید و کما را هم از مصاحبه ها و مصاحبت هایتان مستفیض بفرمایید.
   با اجازه این پست شما را در لینک کردم.

   و کفرو انکار این ها باشد برای آنان که به معنا و مقام بندگی و ولایت فقیه را کافرند…
   چون روز روشن است که در جهل گم شدند…

   توفیقاتتان روز افزون
   خدا نگدار ولایت و انقلابی ها باشد انشالله.
   سلام ما را هم خدمت خانواده های معزز شهدا و مجاهدین اسلام برسانید.
   ملتمس دعای خیرتان هستیم.

  48. سلام
   خدا قوت
   جالب بود…
   اسلام در طول عمرش از این قبیل کرامات زیاد دیده
   ولی به عنوان یه برادر کوچیک تر
   و فقط به عنوان نظر شخصی میخواستم بگم که این جور مطالب رو همه جا نمیشه عنوان کرد
   چرا که بحث شهود پیش میاد حتی تو قرآن هم اومده هر وقت پیامبری درخواست کرده که چیزی رو با چشم خودش ببینه یا حتی حواریونش ازش خواستن که از خدا درخواست کنه خداوند یا جواب منفی داده و یا گفته : اگر بعد از شهود منکر بشین هلاک میشین(البته باید بگم خواهشا از من خرده نگیرین چون من با توجه به معلومات ضعیف خودم گفتم)
   به مستوران مگو اسرار مستی —– حدیث جان مگو با نقش دیوار
   من الله توفیق

  49. من کاری به این کارا ندارم
   اعتقاد من به آقا سید علی آقا بالاتر از این حرفاست

  50. پیشاهنگ /

   با سید رضا موافقم…. ظرفیت و درک مراتبی دارد…. حضرت امام علی علیه السلام بعضی چیزها را فقط به میثم تمار می گفتند چون ظرفیت خودش را می خواست….

  دنبال کردن

  ارسال دیدگاه شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + 6 =